Öner ADA

Öner ADA

Merkez Mah. Bülbüldere Cad. Eryılmaz Apt. No:7 D:8, İstanbul

Profesyonel Öğrenci Koçu

istanbul (Avrupa)

Hakkında

1979 İstanbul doğumlu olan Öner ADA, lisans eğitimini Ankara'da mühendislik alanında tamamlamıştır. İş imkanları için yeniden İstanbul'a dönmüş ve mesleğini devam ettirirken eş zamanlı yüksek lisans eğitimini sosyal bilimler alanında yapmıştır. Farklı meslek dalları ve iş alanları ile uğraşmıştır. Kişinin kendi yeteneklerini ve zamanla oluşan bilgi birikimini fark etmesi sayesinde iş hayatında başarılı olacağını düşünen Öner ADA, çocukluktan itibaren iyi eğitim almanın ve aile ilgisinin önemli olduğunu, mesleğinde başarılı olabilmek için kariyerine yönelik hedeflerin belirlenmesinin zorunlu bir ihtiyaç olduğunu düşünmektedir.

Mühendis mantığıyla sosyal bilimlere yaklaşımın çocuğun gelişiminde farklılıklar oluşturacağını ileri süren Öner ADA, öğrenci koçluğunu ve kariyer danışmanlığını bir bütün olarak görmektedir. Koçluğun uzun süreli bir faaliyet olduğunu, kısa-orta-uzun vadeli hedeflerin belirlenip sabırla bu hedeflere ulaşmak için öğrenci ile birlikte hareket etmenin başarıyı getireceğini, başarının sadece sınavlar ile ölçülemeyeceğini, çocuğun gelişiminin yakından takip edilmesi durumunda iyi alışkanlıklar edinebileceğini, uygun olmayan bağımlı davranışların erken teşhis ile dönüştürülebileceğini veya rehabilite edilebileceğini, dil öğrenimine ağırlık vererek öğrencinin hayatında farklı seçenekleri oluşturabileceğini, birey-okul-aile uyumunun realize edilerek sınavlarda iyi notlar alınabileceğini, gelecek ile ilgili kaygılarının azaltılarak özgüveninin geliştirilebileceğini, uygun meslek seçimi ve okul tespitinde doğru tercihlerin yapılabileceğini, dengeli beslenme ve devamlı spor alışkanlığının iyi çalışan bir beynin ön koşulu olduğunu iddia etmektedir. 

Öner ADA, evli ve iki çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.


Uzmanlıkları

» Bireysel Koçluk
» Kariyer Koçluğu
» Öğrenci Koçluğu

Eğitim Bilgileri

Sertifikalar

ODTÜ Yabancı Dil Öğrenimi

2013

Başkent Üniversitesi Algılama Yönetimi

2015

PADEM Psikoloji Bilişsel Davranışçı Terapi Yaklaşımıyla Sosyal Kaygı Bozukluğu Tedavisi

2017

İstanbul Aydın Üniversitesi Zihin Haritaları Eğitmenliği Eğitimi

2017

Kariyer Akademi Profesyonel Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı

2018

Foto-Galeri

Blog

0 Yorum

2 Cevaplanan Soru

Asli

0000-00-00

Selamlar. Cocuklarim icin ders danismanligi almak istiyorum. Nasil randevu alabilirim. Tesekkurler


Ahmet YILDIRIM

0000-00-00

İyi günler hocam. Çocuğum üniversite sınavına hazırlanıyor. Ancak yeterince çalışmadığını düşünüyoruz. Ayrıca hangi alanda başarılı olacağı konusunda da kaygılıyız. Açıkçası arkadaş çevresi de çok hoşumuza gitmiyor. Ne yapmalıyız?


Yorum Bırak

CAPTCHA Image   Reload Image Psikologsec.com Kullanım Sözleşmesi kabul ediyorum.