İbrahim KILINÇ

İbrahim KILINÇ

Hacı Saki Mah. Alpay Sokak Lifos Tower Plaza Kat:3 No:5 Kocasinan/KAYSERİ

Uzm. Psk.

Kayseri

Hakkında

 PSİKOLOJİK DANIŞMAN / AİLE DANIŞMANI ve EĞİTMEN İBRAHİM KILINÇ

Kayseri-Erkilet/Kemer doğumlu olan İbrahim KILINÇ  Kayseri’de ilk ve orta öğrenimini tamamlamıştır. Lisans eğitimi Uşak Üniversitesinde Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümü mezunu olan İbrahim KILINÇ şuan Mersin ilinin Tarsus ilçesinde bulunan Çağ Üniversitesinde Psikoloji bölümünde Yüksek Lisansına devam etmektedir. Kariyer Poliklinigi Kayseri’de aile, evlilik, çocuk ve ergenlik alanlarinda psikolojik danışmanlık hizmetleri veren İbrahim KILINÇ kariyer yaşam boyu devam eden bir süreç olduğundan, kendisine destek için başvuran bireylere daha iyi hizmet sunma amacıyla sürekli kendisini yenilemeye ve geliştirmeye devam etmektedir.

ALDIĞI EĞİTİMLER

 • Aile Danışmanlığı
 • İmago Terapi
 • Cinsel Terapi
 • Oyun Terapisi
 • Çocuk Resimleri Analizi ve Psikolojik Resim Testleri Uygulayıcısı
 • Çocuk Objektif Testler Uygulayıcısı
 • Projektif Testler Uygulayıcısı

Hızla gelişen ve değişen dünyamızda, kişilerin giderek karmaşıklaşan yaşam koşullarına sağlıklı bir biçimde uyum sağlamalarına hizmet etmeyi amaçlayan psikolojik danışman İbrahim KILINÇ  lisans eğitimlerine ek olarak yukarıda belirtilen eğitimlere katılarak;

 • Çocuk ve Ergen Danışmanlığı,
 • Aile Danışmanlığı,
 • Çift Danışmanlığı,
 • Cinsel Terapi,
 • Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı alanlarında daha iyi hizmet sunma çabası içindedir.

Gelişen ve değişen dünya da şüphesiz ki sosyal bir varlık olan biz insanlar çevremiz ile sürekli olarak etkileşim içerisindeyiz. Bu etkileşimde insanlar kendisi ve çevresi arasında sürekli bir uyum sağlama çabası içerisindedir. Sizde gerek bireysel özellikleriniz, gerek çevre şartlarından dolayı yaşadığınız çatışmaları çözebilmek ve yaşamınızı rahat ve huzurlu bir şekilde devam ettirebilmek için alanında yetkin bir uzmandan psikolojik danışma almak isterseniz bizimle irtibata geçiniz.

 

İbrahim KILINÇ Hocamız Kariyer Polikliniği şubelerinde yaptığı bireysel ve grup eğitimleri ile Üniversite haricindeki zamanlarda aile, evlilik, çocuk ve ergen konusunda fırsat buldukça haftada bir kaç günKayseri’de  psikolojik danışmanlık hizmeti vermektedir. Psikolojik Danışman İbrahim Hoca Kendine sürekli yeni eğitimler katmakta olup Böylece uzun süren psikoterapi seansından farklı ve hızlı çözüm odaklı psikolojik danışmanlık hizmeti ile kişinin bulunduğu olumsuz durumdan hızlı şekilde kurtulması adına önleyici danışmanlık hizmeti yapmaktadır. Son zamanlarda kendisini rahatsız hisseden bireylerin en çok ihtiyaç duyduğu şey de çözüm odaklı yaklaşımlar olmaktadır. Çünkü insanlar içinde bulunduğu problemlerden hızlıca kurtulmak istemektedirler.

Kayseri içindeki psikolog hocamız çağımızın rahatsızlığı diyeceğimiz Stres ve onun türevleri Depresyon, Korku, Kaygı Bozukluğu ve Panik Atak vb. rahatsızlıklar üzerine psikiyatri doktorunun ilaçla tedavi ve terapi yöntemlerini destekleyen psikolojik danışmanlık hizmeti yaparak bireyin sosyal destek almasını, bu sayede benlik saygısını arttırarak kişinin rahatsızlığı ile hızlı şekilde başa çıkabilmesini hedefler. Özellikle bireyin evdeki diğer bireylerle yaşadığı kronik hala gelmiş iletişim problemi ve çözümleri imkansız hale gelmiş problemleri için kalıcı, etkili çözümler üretmektedir.

Aile ve Evlilik Danışmanı (rehberliği)  hizmetlerinde psikolojik danışman İbrahim hocamız aile içi iletişimleri harekete geçirerek mutlu bireyler oluşturmak adına evlilik çatısı altındaki çiftlerin, çocuk ile ergenlerin birbirleri ve sosyal çevreyle (iş, okul vb.) uyumuna, iletişimine dair yaşadığı problemlerin çözümler hakkında çiftleri olumlu yönde desteklemektedir. Ayrıca psikolojik problemlere sahip bireylere aile içerisinde nasıl davranılması, problemin çözümü noktasında doğru yaklaşımın ne olması gerektiği ve tedavi sürecinde hangi kurumlara götürmesi gerektiği hakkında doğru bilgilendirme yapmaktadır.

Aynı zamanda Cinsel Terapi konusunda olan erkeklerde ve kadınlarda görülen Cinsel İşlev Bozukluğu, Erken Boşalma, Empotans (Sertleşme problemi) ve istemsiz kasılma sebebiyle ağrı hissettikleri için cinsel ilişkiye giremeyen kadın için korkulu rüya olan Vajinismus gibi rahatsızlıklara sahip olan kişilere etkin danışmanlıklar uygulamaktadır. Psikolog tarafından bireyler bir sağlık kuruluşuna yönlendirerek yapılan muayene sonucunda problemin biyolojik mi psikolojik mi olduğu hususunda doktor onayı vermesi istenilir. Cinsel sorunun psikolojik temelli olması durumunda ise bireylere danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Psikolog çok uzun süren Vajinismus sorununu 4-6 haftalık kısa programla aşarak çiftlere en iyi çözümleri sunmaktadır.

Çocuk ile ergenler üzerinde Kayseri ilinde Eğitim Danışmanlığı (Öğrenci Koçu) yaparak çalışan psikolog hocamız, Hiperaktivite ve Dikkat Dağınıklığı, Uyum ve Davranış Bozukluğu bulunan çocuk ve ergen üzerinde anne ve babalara doğru yaklaşımlarda bulunması adına eğitim danışmanlığı hizmeti vermektedir. Anne babanın bir pedagog yaklaşımıyla okul öncesi ve okul dönemi çocuklara nasıl davranması gerektiği hususunda bilgilendirici ve önleyici danışmanlık hizmetleri vermektedir. Özellikle gelişim döneminde anne babanın yanlış tutumuyla duygusal bütünlüğü bozulan çocuklarda meydana gelen çocukluk yaralarının kişilik gelişimini olumsuz yönde etkileyerek ergenlik problemlerine yol açtığı ve gelecekte ise kişilik bozukluğuna sebep olduğunu yapmış olduğu seminerleriyle dikkat çekmiştir. Çocuklarda görülen korku ve kaygı problemleri, karşı gelme ve inatçılık bozukluğu, tuvalet alışkanlığı ve alt ıslatma problemleri, tırnak yeme, yalan, öfke kardeş kıskançlığı, saç yolma, öğrenme güçlüğü, konuşma güçlüğü gibi konularda anne babalara çocuk yetiştirme adına ne türden hatalar yaptığı, yapılan yanlış davranışın nasıl düzeltilmesi gerektiği ve doğru davranışın neler olabileceği hakkında danışmanlık yapmaktadır. Kayseri ilinde iyi bir psikolog ile randevu almak isterseniz bizimle irtibata geçiniz.

TELEFON NUMARALARIMIZ

0(545) 499 00 70

0(352) 336 67 66

E-MAİL ADRESİ

pd.ibrahimkilinc@outlook.com

HACI SAKİ MAHALLESİ, ALPAY SOKAK LİFOS TOWER İŞ MERKEZİ NO:17 KAT:3 NO:5 KOCASİNAN/KAYSERİ


Uzmanlıkları

» A Psikolog
» Aile Danışmanlığı
» Aile Psikologu
» Aile Terapisi
» Bireysel Danışmanlık
» Bireysel Koçluk
» Bireysel terapi
» Cinsel İstismar
» cinsel işlev bozuklukları
» Cinsel Terapi
» Çift ve Evlilik Terapisi
» Çocuk Danışmanlığı
» Çocuk ve Ergenlerde Yeme Bozuklukları
» Çocuk ve Gençlerde Travma
» Davranış Bozukları Tedavisi
» Depresif Bozukluklar (Depresyon)
» Depresyon Tedavisi
» Dışkı Tutma ve Kaçırma (Enkopresis)
» Dikkat Dagınıklığı Tedavisi
» Ergen Danışmanlığı
» Erkeklerde Cinsel Sorunlar
» Erken Boşalma Tedavisi
» Evlilik Öncesi Danışmanlık
» Fobi Tedavisi
» Grup Terapisi
» Kadınlarda Cinsel Sorunlar
» Kariyer Koçluğu
» Kaygı Bozuklukları (Anksiyete)
» Kişilik Bozuklukları
» Kişilik Bozuklukları Tedavisi
» Madde Kullanım Sorunları
» Objektif Testler Uygulaması
» Obsesif - Kompulsif Bozukluk Tedavisi
» Obsesif-Kompulsif Bozukluk
» Öfke Kontrolü
» Öğrenci Koçluğu
» Özgül Öğrenme Güçlüğü / Bozukluğu
» Özgüven Eksikliği
» Panik Atak Tedavisi
» Postpartum (Doğum Sonrası) Depresyonu
» Projektif Testler Uygulaması
» Psikolog
» Psikolojik Testler Uygulayıcılığı
» Sınav Kaygısı Danışmanlığı
» Sosyal Fobi
» Tercih Danışmanlığı
» Tik Bozuklukları
» Travma Sonrası Stres Bozukluğu (TSSB)
» Travma Terapisi
» Vajinismus Tedavisi
» Yaşam Koçluğu
» Yaygın Anksiyete Bozukluğu Tedavisi
» Yetişkin Danışmanlığı
» Yetişkinlerde Travma Terapisi
» Zaman Yönetimi

Eğitim Bilgileri

Yüksek Lisans

Çağ Üniversitesi Psikoloji

Lisans

Uşak Üniversitesi PDR

Sertifikalar

Kariyer Akademi Cinsel Terapi

Kariyer Akademi Oyun Terapisi

Kariyer Akademi Eğitim Danışmanlığı

Kariyer Akademi Projektif Test Uygulayıcısı

Kariyer Akademi Objektif Testler

Kariyer Akademi Cinsel Terapi

Kariyer Akademi Aile Danışmanlığı

Foto-Galeri

İbrahim KILINÇ
İbrahim KILINÇ

Blog

0 Yorum

0 Cevaplanan Soru

Yorum Bırak

CAPTCHA Image   Reload Image Psikologsec.com Kullanım Sözleşmesi kabul ediyorum.